Macrovip MV-H110 motherboard with Socket LGA 1151. Chipset MV-H110. GIGABIT LAN – 1000 Mbps. Supports Intel Core i7 / i5 / i3 / Pentium and Celeron. 2 Slots DDR4 Dual Channel 1866 / 2133 / 2400 / 2666 MHz.
Share
| Weight | 550 g |
|---|---|
| Dimensions | 200 × 255 × 53 mm |
| Model | MV-H110 |
| Storage slots | 3 SATA 3.0 connectors – 1 M.2 NVMe / M.2 SATA connector |
| Suporte de Memória | 2 Slots DDR4 Dual Channel 1866 / 2133 / 2400 / 2666 MHz – Maximum capacity 32 GB |
| Memory Type | DDR4 |
| Memory Frequency | 2400MHz |
| Capacidade máx. de RAM | |
| Gráficos | Only if the CPU has integrated graphics. |
| Processor | Supports Intel Core i7 / i5 / i3 / Pentium and Celeron |
| Socket | LGA 1151 |
| Audio | Realtek ALC – 6 HD channels (Audio Codec) |
| Chipset | Intel H110 |
| LAN | Realtek 100 / 1000 Mbps |
| Internet Connection | 1000M Gigabit Ethernet, 100M Ethernet |
| Fator de forma | Micro ATX |
| Expansion slots | 1 Slot PCIe x16 – 1 Slot PCIe x1 |
| Connectors | 2 x USB 3.2 |
| Includes | SATA cables, User Guide |