Share
| Weight | 460 g |
|---|---|
| Dimensions | 155 × 223 × 50 mm |
| Model | MV-R72404GD3 |
| Memory interface | 128 bits |
| GPU | Radeon R7 240 |
| VRAM | 4GB |
| VRAM type | DDR3 |
| Core clock | Base: 780 MHz |
| DirectX | 12 (11.1) |
| OpenGL | 4.6 |
| Connectors | DisplayPort, DVI, HDMI |
| PCI Express | PCI Express 3.0 |
| Recommended PSU | 300W |