Expanding your work and entertainment horizons, the Macrovip MV-DMX27FHW2V2 27″ LED Gaming Monitor combines a large screen with cutting-edge performance. Perfect for those who need more screen space without sacrificing quality or speed, this monitor is ideal for designers, editing professionals, and gamers seeking an immersive experience.
Share
| Model | MV-DMX27FHW2V2 |
|---|---|
| Color | White |
| Panel type | Flat, IPS |
| Connectors | 3.5mm Audio, DisplayPort, HDMI, USB-A |
| I/O Specifications |
1 x Audio 3.5mm, 1 x DisplayPort, 1 x USB-A, 2 x HDMI |
| Screen size | 27" |
| Tempo de resposta | 1 ms (GTG) |
| Contraste | 1000:1 |
| Tecnologia | AMD FreeSync, HDR, NVIDIA G-Sync |
| Brilho | 250 cd/m2 |
| Gama de cores | 99% sRGB |
| Resolution | Full HD (1920 x 1080) |
| Taxa de atualização | 240Hz |
| Caracteristicas | Integrated Speaker |
| Suporte VESA | Yes (100 x 100 mm) |
| Includes | HDMI Cable, Power Supply, User Guide |
| Power / Voltage | 100 – 240V, 50 – 60Hz |