Expanding your horizons in both work and entertainment, the Macrovip MAX MV-DMX27CFH2V2 27″ LED Gaming Monitor combines a large screen with cutting-edge performance. Perfect for those who need more screen space without compromising on quality or speed, this monitor is ideal for designers, editing professionals, and gamers seeking an immersive experience.
Share
| Model | MV-DMX27CFH2V2 |
|---|---|
| Color | Black |
| Panel type | Curve, VA |
| Connectors | 3.5mm Audio, DisplayPort, HDMI, USB-A |
| I/O Specifications |
1 x Audio 3.5mm, 1 x DisplayPort, 1 x USB-A, 2 x HDMI |
| Screen size | 27" |
| Tempo de resposta | 1 ms (GTG) |
| Contraste | 1000:1 |
| Gama de cores | 99% sRGB |
| Tecnologia | AMD FreeSync, HDR, NVIDIA G-Sync |
| Brilho | 250 cd/m2 |
| Resolution | Full HD (1920 x 1080) |
| Taxa de atualização | 240Hz |
| Includes | HDMI Cable, Power Supply, User Guide |
| Power / Voltage | 100 – 240V, 50 – 60Hz |